Turystyka dostępna

Turystyka dostępna

31mar2023

Co znaczy określenie „turystyka dostępna”?

Turystyka dostępna dąży do zapewnienia, że ​​cele turystyczne, produkty i usługi są dostępne dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich fizycznych lub intelektualnych ograniczeń, niepełnosprawności czy wieku.

Wakacje to czas, który większość z nas lubi spędzać aktywnie, podróżując i zwiedzając nowe miejsca. Niestety, dla osób z niepełnosprawnościami, możliwość wyjazdu często jest ograniczona przez brak dostępu do bazy turystycznej i oferty rekreacyjnej. Dlatego cieszy nas informacja o projekcie Turystyka Dostępna 1.0, który ma na celu poprawienie dostępności turystycznej oferty dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzięki temu projektowi, osoby o specjalnych potrzebach będą mogły w pełni korzystać z miejsc turystycznych i rekreacyjnych, które będą dostosowane do ich potrzeb. Turystyka dostępna to nie tylko rozwiązanie problemów funkcjonalnych, ale przede wszystkim otwarcie nowych możliwości dla osób z niepełnosprawnościami, które dotąd miały ograniczone szanse na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Projekt realizowany jest przez organizację 4ES Non Profit we współpracy z innymi podmiotami, takimi jak jednostki samorządu terytorialnego, powiatowe urzędy pracy czy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Dzięki temu, osoby z różnych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego będą mogły skorzystać z bezpośrednich działań realizowanych w ramach projektu, które mają na celu wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym również osób z niepełnosprawnościami.

Turystyka dostępna to przyszłość turystyki, która będzie dostępna dla wszystkich bez wyjątku. Dzięki projektom takim jak Turystyka Dostępna 1.0, będziemy mieli szansę na to, aby stać się bardziej otwarci, zrozumiali i empatyczni wobec potrzeb innych ludzi.

Więcej informacji - tutaj.

 

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki