Studia II stopnia

Studia II stopnia

Podejmując naukę w Wyższej Szkole Gospodarki zyskują Państwo nowe możliwości rozwoju, dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz solidne przygotowanie do twórczej pracy. Dzięki postanowieniom systemu bolońskiego absolwenci kierunku innego niż ukończony na pierwszym stopniu studiów licencjackich lub inżynierskich mogą, korzystać z licznych ułatwień, uzupełniać wykształcenie na innych kierunkach. Studia drugiego stopnia trwają 3 lub 4 semestry, kończą się obroną pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu zawodowego.
 

Przedsiębiorczość i biznes

Studia bazujące na efektach kształcenia na kierunkach Zarządzanie, EkonomiaLogistyka, Turystyka oparte na niezmiennie cenionych kompetencjach menedżerskich i biznesowych, wzbogaconych o umiejętności społeczne i specjalistyczną wiedzę z poszczególnych sektorów gospodarki. Wyposażą absolwentów we wszechstronne umiejętności takie jak: zarządzanie finansami (sporządzanie raportów i prognoz, budżetowanie), analizy marketingowe (SWOT, CATI, segmentacja rynku), modele menedżerskie (strategie firmy, typy struktur organizacyjnych) czy narzędzie logistyczne. Kształtują zdolność komunikacji interpersonalnej i budowania relacji z otoczeniem, negocjacji oraz współpracy z partnerami. Pozwolą na samodzielne prowadzenie firmy, wyposażając w praktyczną wiedzę z zakresu podstaw prawa i podatków, księgowości i przepisów fiskalnych.

Handel zagraniczny, bankowość i finanse, inwestycje, ubezpieczenia, rachunkowość, zarządzanie jakością, logistyka i zaopatrzenie, transport i spedycja, sprzedaż, marketing, e-biznes, zarządzanie produkcją, samodzielna aktywność gospodarcza oraz inwestycyjna - każdy rodzaj działalności gospodarczej.
 

Nowoczesne Technologie

Poszukiwane obszary studiów technicznych na kierunkach InformatykaMechatronika, Inżynieria Produkcji, zorientowane na wykształcenie nowoczesnych kompetencji inżynierskich. Studia dedykowane osobom o predyspozycjach technicznych i zainteresowanym nowymi technologiami. Studia przygotowują z zakresu metod projektowania, uczą pracy w zespołach, ergonomii pracy oraz wspomagania komputerowego. Przekazują niezbędną wiedzę techniczną dostosowaną do poszczególnych dziedzin przemysłu i gospodarki. Umożliwiają praktyczne poznanie najnowszych technologii oraz obszarów ich zastosowań, w bezpośrednim kontakcie z ich producentami i dostawcami. Pozwalają na realizację własnych projektów i rozwiązywanie aplikacyjnych problemów inżynierskich i informatycznych w bezpośredniej współpracy z branżą. Studia dla ludzi kreatywnych z pasją tworzenia.

Programowanie, sieci teleinformatyczne, systemy informatyczne, aplikacje mobilne, projektowanie stron www, grafika komputerowa, inżynieria produkcji, systemy sterowania, mechanika i budowa maszyn, energetyka odnawialna.

Pełna oferta studiów II stopnia dostępna na stronie www.oferta.byd.pl
Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki