Tereny rekreacyjne

Tereny rekreacyjne

Wkomponowanie Kampusu w zakole rzeki Brdy z ponad 500 metrową linią brzegową predestynuje to miejsce, jako naturalną, przyjazną i otwartą przestrzeń realizującą funkcje spacerowe i komunikacyjne z możliwością skorzystania z funkcji dydaktycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Teren Kampusu łączy walory historyczne, gdyż od II połowy XIX wieku do lat 90 pełnił głownie funkcje produkcyjne i usługowe - począwszy od dawnych Zakładów Garbarskich, Fabryki Skór Ludwika Buchholza, Państwowe Zakłady Obuwnicze Kobra poprzez Państwowe Zakłady Fotochemiczne Foton oraz Żeglugę Bydgoską. W ciągu 14 lat na terenie zrujnowanych obiektów produkcyjno-warsztatowych i składowisk odpadów powstał Kampus o powierzchni 8 ha z kompleksem budynków administracyjnych i dydaktycznych, pięknie wkomponowanych w zieleń. Utworzenie Uczelnianego Arboretum, rekultywacja drzewostanów i pieczołowite zaprojektowanie od podstaw zielonej architektury w połączeniu  z  terenami rekreacyjno – sportowymi składa się na nowoczesny kompleks uczelniany spełniający w jednym miejscu wszystkie funkcje nowoczesnej uczelni.

Do dyspozycji odwiedzających Kampus są boiska sportowe, przystań kajakowa, siłownia zewnętrzna oraz liczne tereny zielone (wzbogacone o stałe elementy małej architektury), które zachęcają do relaksu w bliskości natury.

Malownicze tereny Uczelni zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Podstawowym założeniem funkcjonowania uczelni jest idea otwartości, dlatego tereny Kampusu, na które składają się boiska sportowe, przystań wodna oraz tereny rekreacyjne udostępnione są dla wszystkich odwiedzających. Z myślą o nich  utworzona została także siłownia zewnętrzna, na którą składają się specjalistyczne sprzęty treningowe dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przystań wodna przy Kampusie uczelni znajduje się blisko śluzy wodnej centrum Bydgoszczy. Malownicza zatoczka wyposażona w pomosty jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez studentów i mieszkańców Bydgoszczy.

Podczas festiwali nauki Sekcja Sportów Wodnych WSG organizuje pokazy i warsztaty z zakresu bezpieczeństwa wodnego oraz przejazdy wodnych szlaków motorówką. Uczelnia umożliwia wypożyczenie także sprzętu wodnego: kajaków oraz smoczych łodzi.

Przystań wodna - kamera online

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2021 Wyższa Szkoła Gospodarki