Jubileusz 30-lecia

Jubileusz 30-lecia

Wyższa Szkoła Gospodarki obchodziła w dniach 4-5 czerwca br. jubileusz 30-lecia firmy Kolfer, założyciela uczelni, oraz działalności WSG. W ramach jubileuszu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pn. „Horyzonty i pomosty w nauce, kulturze, przedsiębiorczości – 30 lat wspólnych doświadczeń”. Była okazją do podsumowania aktywności bydgoskiej uczelni na terenie miasta, regionu i całej Północnej Polski oraz impulsem dla nowych inicjatyw. WSG jest najstarszą niepubliczną uczelnią w Bydgoszczy. Jej obecny kształt to efekt wieloletniego i konsekwentnego działania założycieli Małgorzaty Szymańskiej-Sikora i Krzysztofa Sikory oraz gromadzenia doświadczeń dotyczących przede wszystkim łączenia nauki z przedsiębiorczością. Od początku istnienia stawiano na praktyczny wymiar edukacji. Tym co wyróżnia WSG są umiejętności, kompetencje i możliwość zastosowania ich w praktyce. Uczelnia działa bowiem w oparciu o koncepcję uniwersytetu przedsiębiorczości, w modelu organizacji uczącej się. Ten kierunek działalności wyznaczył od 1989 roku Kolfer- firma założyciel WSG.

W konferencji wzięli udział eksperci światowej rangi, naukowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, m.in. z Francji, Niemiec, Finlandii, Zambii, Indii, Kazachstanu, Gruzji, Malezji, Chin, Wietnamu, poruszający się w rozmaitych obszarach nauki i biznesu. Dzięki udziałowi gości z wielu zagranicznych uczelni z różnych kontynentów Jubileusz WSG był wyjątkową okazją do spotkań i nawiązania owocnych kontaktów.  Konferencja stała się początkiem nowych inicjatyw, które wpisują się w strategię rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jednocześnie przyczyniają się do rozpowszechnienie innowacyjnej kultury organizacyjnej we wszystkich zainteresowanych środowiskach. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy dysponuje obecnie dziesięcioma wydziałami, funkcjonującymi poza Bydgoszczą także w Toruniu, Malborku, Inowrocławiu, Słupsku, Chojnicach, Działdowie, Ełku, Pile, Zgorzelcu oraz w Kijowie. Uczelnia jest organizacją non profit, co oznacza, że wszystkie fundusze przeznaczane są na jej rozwój - rozbudowę nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz na utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia i prowadzenie działalności naukowej. Społeczność akademicka uczelni na Garbarach sumiennie realizuje swoją misję, właściwie łącząc potencjał naukowy z zaangażowaniem społecznym i aktywnością proprzedsiębiorczą.Od trzech dekad na terenie Kampusu WSG i w dziewięciu wydziałach zamiejscowych w Polsce i Ukrainie realizowane są funkcje edukacyjne, badawcze, opiekuńcze, medyczne, kulturalne i rekreacyjno-sportowe. Jednocześnie  uczelnia jest przestrzenią otwartą dla każdego.

Obecny jej kształt to efekt przemyślanego, konsekwentnego rozwoju Przedsiębiorstwa Wiedzy. Przedsiębiorstwa, które nieustannie uczy się, pozyskuje nowe technologie, rozwija relacje z biznesem, buduje więzi z lokalną społecznością, odpowiadając na jej potrzeby i aktywizując. Ten wysiłek został uznany przez prof. dra Thorstena Kliewe, prezesa stowarzyszenia ACEEU  organizacji, która jako pierwsza z istniejących instytucji międzynarodowych, zaczęła wspierać i skupiać wokół siebie uczelnie przedsiębiorcze i zaangażowane. Tego typu uczelnie, jak WSG, prowadzą nie tylko działalność naukowo-dydaktyczną ale także społeczną na rzecz środowiska lokalnego. Ten kierunek rozwoju uczelni będzie kontynuowany w najbliższych latach, o czym zapewniał podczas uroczystej gali w Miejskim Centrum Kultury Filip Sikora, kanclerz WSG. Na gali, prowadzonej przez Macieja Orłosia, uhonorowano zaprzyjaźnione instytucje oraz najlepszych absolwentów, w imieniu których wystąpił ze specjalną prezentacją o historii uczelni Szymon Lach. Całość uświetnił znakomity koncert Eljazz-Big-Band.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie otrzymane  listy gratulacyjne i prezenty, które prezentujemy tutaj.

 • https://wsg.byd.pl/public/files/images/30lecie/__thumbs/foto-420.jpg/foto-420__1200x800.jpg
Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
 • LOGON SA
 • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
 • BZWBK
 • Mobica
 • PIT
 • Sunrise System
 • Pracuj.pl
 • Rewital
 • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki