Konwent WSG

Konwent WSG

Skład Konwentu WSG 

Czesław Abramczyk – współwłaściciel firmy Abramczyk
Przedsiębiorstwo ABRAMCZYK Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1989 roku. Od początku swojej działalności firma zajęła się importem, przetwórstwem, sprzedażą surowców oraz gotowych, mrożonych wyrobów rybnych. Spółka w dalszym ciągu jest własnością rodziny Abramczyków i prowadzona jest bezpośrednio przez właścicieli przy wsparciu wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej.

dr Józef Eliasz  - współwłaściciel Centrum Artystycznego ELJAZZ, Dyrektor Bydgoszcz Jazz Festival i Europejskiej Akademii Jazzu
Producent muzyczny, dyrygent, perkusista Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na  Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Doktor Sztuki Muzycznej - specjalizacja dyrygentura -  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Od roku 1992 zarządza Centrum Artystycznym ELJAZZ.

Joanna Franczak – współwłaścicielka Hotelu Bohema
Współwłaścicielka pięciogwiazdkowego Hotelu Bohema i kilku wiodących bydgoskich restauracji. Inicjatorka cyklu „Artyści w Bohemie”, podczas którego mieszkańcy Bydgoszczy mają okazję spotkać się z aktorami, pisarzami, reżyserami, ludźmi mediów i wysokiej kultury. Została Kobietą Roku 2010. Zaangażowana w odbudowę fontanny „Potop”.Kreatorka festiwalu „Fontanna Muzyki”.

Marek Gotowski - przedsiębiorca 
Łączymy pokonując przeszkody - to dewiza Firmy Gotowski, która zapisała się licznymi zrealizowanymi inwestycjami w Polsce. Budownictwo komunikacyjne i przemysłowe, trudne konstrukcje stalowe i obiekty inżynierskie, szablonowe i nieszablonowe to atut i wizytówka Firmy Gotowski. W 2017 r. p. Marek Gotowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

dr Ryszard Kamiński - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Prezes Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich w Warszawie oraz wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Członek Komitetu Monitorującego RPO Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata  2014 -2020 (wcześniej 2007-13).

Romuald Kosieniak - właściciel firmy Centrum Doradztwa „Kosieniak i Partnerzy” 
Wojewoda kujawsko-pomorski w latach 2001–2006, geodeta, Wiceprezes Zarządu „Pracodawców Pomorza i Kujaw”.

Waldemar Kotecki – właściciel firmy POLWELL
Założyciel lub współzałożyciel szeregu firm głównie w branży zaopatrzenia sektora piękności ale również w branży reklamowej i rozrywkowej.  Zaangażowany w rozwój bydgoskiej koszykówki żeńskiej w klubie Główny Sponsor Artego Bydgoszcz.

dr n. med Maria Lorentowicz-Zagalak  - współwłaścicielka Kliniki Zagalak
Lekarz stomatolog, dla którego zawsze najważniejszy jest człowiek, wierna marzeniu o leczeniu holistycznym.
Klinika specjalizuje się w leczeniu implanto - protetycznym, współpracuje z uczelniami wyższymi i ośrodkami naukowymi prowadząc prace naukowo- badawcze. Klinika prowadzi szkolenia podyplomowe dla lekarzy dentystów.
Konsul Honorowy Republiki Serbii w Bydgoszczy. Prezes Fundacji Przy kobiecie im. Leonarda Lorentowicza.

Marek W. Magdziarz – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”
Wieloletni Prezes Zarządu, Dyrektor Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”. Historia SM Budowlani zaczęła się w 1958 roku.Liczyła wtedy 24 członków. Po roku było ich niemal 800. Dziś liczba ta przekracza 13000 i nadal rośnie.

Aleksander Majchrowicz -  Prezes Zarządu HANPLAST

Prezes bydgoskiej firmy Hanplast największego dostawcy na rynku w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz producenta innowacyjnych modułów fotowoltaicznych. Na pozycję lidera przedsiębiorstwo pracuje od ponad 25 lat. Firma Hanplast wielokrotnie znalazła się w czołówce rankingu Diamentów Forbesa. Właściciel Klubu Tenisowego Centrum.

Jacek Onoszkowicz-Jacyna – radca prawny,  od 1999r. współpracujący z Uczelnią, prowadzący  Kancelarię Prawną.

Jerzy Witek Klinika Stomatologiczna Witek
Lekarz stomatolog,  pasjonat w swojej dziedzinie, który pracuje z ludźmi równie zaangażowanymi jak on sam.
Klinika specjalizuje się nie tylko w leczeniu zachowawczym i profilaktycznym, ale też w leczeniu ortodontycznym, endodontycznym mikroskopowym, protetycznym i implantologicznym. 

dr Tomasz Wojciekiewicz -  Grupa Polska Press
Współzałożyciel Expressu Bydgoskiego i Nowości, wieloletni Prezes Zarządu Grupy Polska Press, a poźniej Wiceprezes Grupy Polska Press. 

Zbigniew Wydrzyński – właściciel AWZ Deweloper
Właściciel firmy deweloperskiej  AWZ Deweloper, działającej nieprzerwanie od 1999 roku. Dzięki stabilnej i ugruntowanej pozycji, AWZ jest dziś jedną z wiodących firm na bydgoskim rynku nieruchomości, wielokrotnie wyróżnianą w rankingu miesięcznika Forbes „Diamenty Forbesa” oraz będącą laureatem corocznych rankingów „Gazele Biznesu”.

 

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki