Tegoroczna rekrutacja - aktywacja!
To jest miejsce na skrót/zwiastun newsa.
Express Bydgoski
Warto okazać nieco zrozumienia tym, którzy zmęczeni i zestresowani czekaniem, mogą wreszcie podjąć starania .o indeks - mówi Agnieszka Kowalkowska - kierownik rekrutacji w Wyższej Szkole Gospodarki, największej niepublicznej uczelni regionu.
Nasze biuro jest czynne przez 6 dni w tygodniu. Kandydaci przyjeżdżają czasem z miejsc odległych o kilkaset kilometrów, by poznać kampus i miasto, w którym spędzą najbliższe lata.
Duża popularność
Wyższa Szkoła Gospodarki cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodzieży, ale i tych, którzy mimo nieco starszego wieku postanowili pomóc swojej karierze. Dużą satysfakcję daje nam niesłabnące zainteresowanie naszymi kie-
runkami. Pamiętajmy, że niż demograficzny powoduje wyraźnie niższy poziom rekrutacji w wielu szkołach. Dzięki nowym, poszukiwanym specjalnościom oraz marce WSG -ten problem wydaje się nas nie dotyczyć - dodaje pani Agnieszka.
Niewiele uczelni wykazuje tak wielką wrażliwość na potrzeby rynku pracy. Świadczą o tym wprowadzone w ubiegłym roku: teleinformatyka, kulturoznawstwo, geografia (z najnowocześniejszą w północnej Polsce pracownią Geograficznych Systemów Informacyjnych) zarządzanie gastronomią i dietetyka, rekreacja i rehabilitacja oraz tegoroczne nowości: angielski w gospodarce, organizacja i zarządzanie sportem, resocjalizacja i praca socjalna. Rosnącą popularnością cieszy się prestiżowy kierunek architektura i urbanistyka. Jak zwykle oblegane są: logistyka i transport oraz socjologia.
Praktyczne walory
Kandydaci podkreślają praktyczne walory kształcenia w Wyższej Szkole Gospodarki i szerokie możli-
wości rozwoju. Uczelnia znana jest z praktyk i staży zagranicznych, prężnego Biura Karier czy rozbudowanego systemu stypendialnego (poza „standardowymi" stypendiami naukowymi i socjalnymi jest jeszcze wiele dodatkowych form nagradzających aktywność, m.in. sportowe, artystyczne).
Atmosferę WSG tworzą liczne koła naukowe, sekcje artystyczne, imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne. W tym roku przeznaczono ponad 100 bezpłatnych miejsc dla laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz posiadaczy świadectw ukończenia szkoły ze średnią ocen minimum 4,6.
Na kandydatów czeka młody, dynamiczny zespół Biura Rekrutacji. Obsługują je studenci - oni najlepiej rozumieją potrzeby przyszłych kolegów i ich bliskich. Wiedzą, co znaczy studiować w nowoczesnej Uczelni i jakie wymagania stawia przed absolwentami rynek pracy. Chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. W razie potrzeby, najbardziej przestraszonym, udzielają dobrych rad. W końcu - studia są dla ludzi!