Solidarni z Ukrainą - gdzie możesz się zgłosić żeby pomóc

Solidarni z Ukrainą - gdzie możesz się zgłosić żeby pomóc

Najważniejsze informacje dla osób, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy.

Deklaracja pomocy
Jeśli chcesz zaoferować swoją pomoc uchodźcom wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, link TUTAJ.

Mieszkańcy mogą zaoferować pomoc m.in. dot. zakwaterowania, mogą zgłaszać się także tłumacze, psychologowie władający językiem ukraińskim. Potrzeby są na bieżąco aktualizowane dlatego warto zgłaszać się z każdą inicjatywą. W formularzu wystarczy wskazać formę pomocy, może to być pomoc: rzeczowa, finansowa, lokalowa, tłumaczenia, pomoc prawna i medyczna, transport, edukacja i inne. W razie dodatkowych pytań uruchomiliśmy specjalny adres e-mail: ukraina@um.bydgoszcz.pl

Zbiórki charytatywne
Jeśli zastanawiasz się jak możesz pomóc naszym sąsiadom ze wschodu. Informujemy, że ruszyły ogólnopolskie zbiórki charytatywne pieniędzy na ten cel. Osoby, które chcą wspomóc Ukrainę, przed wpłaceniem powinny się upewnić, że przekazane środki faktycznie trafią do potrzebujących. Poniżej wybrane przez miasto organizacje, które zajmują się pomocą humanitarną:

 1. Polski Czerwony Krzyż: to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Polski Czerwony Krzyż pod hasłem #napomocUkrainie prosi o wpłaty na konto organizacji z dopiskiem Ukraina. Organizacja wyjaśnia, że w pierwszej kolejności zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Link do strony organizacji TUTAJ. 
 2. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej: PCPM udziela pomocy ofiarom wojny na miejscu, na Ukrainie. Niezbędne są zestawy higieniczne, generatory, latarki, powerbanki i kuchenki turystyczne. Zakup tego sprzętu możliwy jest na miejscu. Jak najszybciej potrzebne są jednak pieniądze. Fundacja uruchomiła specjalną stronę internetową, przez którą można w łatwy sposób przekazać wsparcie potrzebującym. To WWW.pcpm.org.pl/ukraina Można wpłacać online lub przelać dowolna kwotę na kontro PCPM: mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001, tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy. Link do strony organizacji TUTAJ.
 3. Fundacja EMIC: Misją fundacji jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Darowizny można przekazywać on-line lub  przelewając na konto: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972. Link do strony organizacji TUTAJ.

Zbiórki darów w bydgoskim oddziale PCK (26-27 lutego): Punkt zbiórki, przy ul. Warmińskiego 10, czynny będzie w sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00. Przyjmowane dary: materiały opatrunkowe, rękawiczki, maseczki jednorazowe, żywność długoterminowa, środki higieny osobistej, prześcieradła, śpiwory, łóżka polowe, koce, nowe ręczniki. Szczegóły TUTAJ.

Na stronie będą pojawiały się na bieżąco informacje o nowych możliwościach pomocy. Dziękujemy za każde wsparcie!

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
 • LOGON SA
 • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
 • BZWBK
 • Mobica
 • PIT
 • Sunrise System
 • Pracuj.pl
 • Rewital
 • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki