Rozszerzenie umiędzynarodowienia – czas na Kazachstan

Rozszerzenie umiędzynarodowienia – czas na Kazachstan

20lut2024

Kilka dni minęło od oficjalnego spotkania Władz naszej uczelni z przedstawicielami Akademii Wychowania Fizycznego i Masowego Sportu w Astanie. Kanclerz WSG doc. Filip Sikora z Panią Prorektor APEMS dr Tursynzada Kuangaliyeva podpisali umowę o rozpoczęciu wspólnego kształcenia w ramach MA Sport Management. Umowa jest kolejnym z wielu, wspólnie realizowanych przedsięwzięć.

APEMS jest uznaną uczelnią w Kazachstanie, a także długotrwałym partnerem WSG. Wspólnie zrealizowaliśmy już szereg inicjatyw:

– Projekt RITA – Przemiany w Regionie: wspierany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Projekt ten dąży do kreowania zmian społecznych i edukacyjnych poprzez sport.

– CapacityBuilding w Erasmus+: to wspólne staranie o rozwój kompetencji i potencjału naszych uczelni, które stawia na innowacje pedagogiczne i akademickie.

– MBA Management w Sporcie: jest to program, który idealnie łączy teorię zarządzania z praktycznymi aspektami sportu, odpowiadając na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku.

– Międzynarodowe staże w ramach projektu Bolaszak: dzięki tej inicjatywie studenci mają szansę na zdobycie cennego, międzynarodowego doświadczenia zawodowego.

Obecne spotkanie to nie tylko zwieńczenie rozwijającej się współpracy, ale również zapowiedź nowych możliwości. Podpisany dokument przesądza o realizacji kształcenia w ramach MBA Sport Management.

Dzięki niemu będziemy w stanie przekazać specjalistyczną wiedzę w zakresie zarządzania w sporcie, umożliwiając studentom APEMS zdobycie umiejętności kierowania organizacjami sportowymi i biznesem sportowym na wysokim poziomie, z naciskiem na praktyczne aspekty zarządzania, marketingu oraz komunikacji w branży sportowej.

A to nie wszystko. Strony omówiły także plany działań na kolejne lata, z czego niezmiernie się cieszymy. Kazachstan, z jego bogatą kulturą i aspiracjami do rozwoju, stanowi bowiem fascynujący do współpracy w zakresie edukacji wyższej region.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania umiędzynarodowienia, takie jak współpraca z Kazachstanem, wzmocnią jakość edukacji i przybliżą nas do realizacji wspólnych celów w zakresie innowacji i wymiany wiedzy.

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki