Nowe Horyzonty Nauki

Nowe Horyzonty Nauki

27mar2024

W sercu innowacji i nauki, w Kujawsko-Pomorskim Centrum Naukowo-Technologicznym im. prof. Jana Czochralskiego, odbyło się wyjątkowe spotkanie, które ponownie potwierdziło siłę współpracy i dążenie do przekraczania granic wiedzy. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli różnych dziedzin, aby razem dyskutować, planować i inspirować się do dalszych działań na rzecz nauki i technologii - w tym liczna reprezentacja naszej uczelni.

Wśród zacnych gości, którzy reprezentowali naszą uczelnię, znaleźli się Kanclerz i Prezydent, a także Mariusz Barczak, Robert Brudnicki, Dorota Łoboda, prof. Piotr Kalmus, Aleksandra Horoszczuk, Kamila Wojcieszak. Nasza obecność na tak prestiżowym forum jest dowodem na silne zaangażowanie w rozwój naukowy i technologiczny oraz w budowanie mostów międzykulturowych.

Jednym z kulminacyjnych punktów spotkania było podpisanie deklaracji o współpracy w ramach programu tożsamościowego "Humboldt-Staszic-Lorentowicz", co otwiera nowe możliwości dla obu stron i zwiastuje początek inspirujących projektów.

Warto wspomnieć również o ważnym momencie, jakim było podpisanie Umowy Intencyjnej przez Prorektor Sobczak-Michałowską z reprezentacją ukraińską, co świadczy o naszej otwartości na współpracę międzynarodową i dążeniu do budowania silnych, międzynarodowych więzi naukowych.

Nie można zapomnieć o szczególnym geście – prezenty dla naszego Kanclerza i Prezydenta od generała Vasyla Krutova, które jest dowodem uznania dla wkładu uczelni na rzecz walki Ukrainy.

To spotkanie to kolejny krok w stronę przyszłości, gdzie nauka, technologia i międzynarodowa współpraca tworzą fundament dla postępu. Jest to dowód na to, że wspólnymi siłami możemy osiągać więcej, a nasze dzisiejsze działania kształtują jutro.

Z niecierpliwością oczekujemy na owocne rezultaty tej współpracy, które z pewnością przyczynią się do rozwoju nauki, technologii i społeczności akademickiej. Razem tworzymy przyszłość!

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki