Już trzydziestu zagranicznych partnerów WSG
Dzięki staraniom Centrum Współpracy z Zagranicą nasza Uczelnia zyskała trzech nowych partnerów zagranicznych w ramach programu LLP-Erasmus dla kierunku „filologia”.
Dzięki staraniom Centrum Współpracy z Zagranicą nasza Uczelnia zyskała trzech nowych partnerów zagranicznych w ramach programu LLP-Erasmus dla kierunku „filologia”. Listę uczelni partnerskich poszerzyły: University of Ljubljana (Słowenia), Rezekne Higher Education Institution (Łotwa) oraz Daugavpils University (Łotwa). Tym samym Wyższa Szkoła Gospodarki może pochwalić się aż trzydziestoma partnerami zagranicznymi, z którymi możemy realizować wymianę studentów i nauczycieli akademickich, finansowaną ze środków unijnych. Na mocy obowiązujących umów o współpracy w ramach Erasmusa na stypendium do uczelni zagranicznych z 17 różnych krajów może obecnie wyjechać aż 91 studentów i 73 wykładowców naszej Uczelni!
Od teraz, dzięki trzem nowym umowom o współpracy, na stypendium zagraniczne mogą wyjechać również studenci kierunku „filologia”. Porozumienia o współpracy z uczelniami ze Słowenii oraz Łotwy są bowiem pierwszymi umowami Erasmusa dla kierunku, uruchomionego w WSG dopiero przed rokiem. Biorąc pod uwagę szczególne zaangażowanie przyszłych filologów w program „Study Buddy”, który ma za zadanie wprowadzenie studentów z zagranicy w polskie realia i ułatwienie im aklimatyzacji w Wyższej Szkole Gospodarki, można przypuszczać, że oferta stypendialna wzbudzi duże zainteresowanie młodych językowców.
Pełna lista uczelni partnerskich Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: tutaj
University of Ljubljana (Uniwersytet Lublański) został założony w 1919 roku w Lublanie i jest największym i najwcześniej założonym uniwersytetem w Słowenii. Uczelnia jest jednym z największych uniwersytetów na świecie, kształci około 64 tysięcy studentów na studiach I i II stopnia, a także na studiach doktoranckich. Uczelnia posiada 22 wydziały (m.in. Wydział Ekonomiczny, Wydział Architektury, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa, Wydział Teologiczny, Wydział Medyczny, Wydział Nauk Przyrodniczych i Inżynierii, Wydział Sztuki, Wydział Farmacji i inne) 3 akademie artystyczne oraz jeden college. Więcej informacji o University of Ljubljana znajdziecie Państwo na stronie /przekierowanie/145.
Rezekne Higher Education Institution to państwowa uczelnia łotewska, która powstała w 1993 roku. Uczelnia położona jest w malowniczej miejscowości Rēzekne (Rzeżycy), która stanowi centrum jednej z historycznych krain Łotwy – Łatali. Uczelnia posiada cztery wydziały: Wydział Nauk Humanistycznych i Prawa, Wydział Pedagogiczny, Wydział Inżynieryjny, Wydział Ekonomiczny. RHEI kształci obecnie blisko tysiąc studentów na studiach I i II stopnia. Więcej informacji o Rezekne Higher Education Institution znajdziecie Państwo na stronie /przekierowanie/146.
Daugavpils University (Uniwersytet w Dyneburgu) to jeden z pięciu uniwersytetów łotewskich. Uczelnia powstała w 1921 roku, jednak swoją obecną nazwę nosi od 2003 roku. Uniwersytet posiada pięć wydziałów: Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Matematyki i Nauk Ścisłych, Muzyki i Sztuki, Pedagogiki i Zarządzania. Uniwersytet kształci około sześciu tysięcy studentów i pod względem liczby studiujących jest drugą co do wielkości uczelnią na Łotwie. W ramach programu Erasmus łotewska uczelnia współpracuje z 38 uczelniami partnerskimi z 17 krajów. Więcej informacji o Daugavpils University znajdziecie Państwo na stronie /przekierowanie/147.