WSG w kolejnej edycji prestiżowego programu Narodowej Reprezentacji Akademickiej

WSG w kolejnej edycji prestiżowego programu Narodowej Reprezentacji Akademickiej

19sty2021

Wyższa Szkoła Gospodarki została zakwalifikowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do drugiej edycji prestiżowego programu Narodowa Reprezentacja Akademicka, dedykowanego najlepszym sportowcom – olimpijczykom i mistrzom kraju. WSG pod względem liczby sportowców objętych wsparciem uplasowała się na 3 miejscu w Polsce stając się niekwestionowanym liderem w regionie i wyprzedzając pozostałe uczelnie.

NRA to specjalny system wsparcia procesu kształcenia studentów-sportowców, który ma na celu umożliwienie realizowania równoległe kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Obejmuje on m.in. indywidualne zajęcia, specjalistyczne konsultacje czy doradztwo zawodowe i przedsiębiorcze. WSG objęło programem 31 studentów spośród ok. 200 zawodniczek i zawodników zakwalifikowanych do programu sportowego WSG.. W pierwszej edycji programu uczestniczyło 22 studentów, którzy dzięki dodatkowemu wsparciu zaliczyli pozytywnie rok akademicki, mimo szczególnie trudnego sezonu sportowego (przygotowania olimpijskie, zakłócenia epidemiczne).

Wyższa Szkoły Gospodarki, doskonale wpisuje się w ideę tworzenia i wdrażania kompleksowych rozwiązań edukacyjnych w sporcie oraz upowszechniania kultury fizycznej na najwyższym poziomie. Dotychczas w autorskim programie sportowym uczelni uczestniczyło już ponad 420 sportowców wyczynowych (na poziomie klas mistrzowskich), w tym 36 olimpijczyków i 10 medalistów olimpijskich. Fakt uzyskania 3 miejsca w kraju i pozostawienia w tyle największych uniwersytetów oraz AWFów dowodzi, że filozofia promocji i rozwoju sportu akademickiego przyjęta przez bydgoską uczelnię sprawdza się doskonale i koreluje z ideą Bydgoszczy jako Miasta Sportu.

Dołączając do programu Narodowej Reprezentacji Akademickiej liczymy, że zawarte w nim mechanizmy wsparcia podniosą dodatkowo skuteczność dotychczasowych działań Uczelni i Klubu AZS, w tym rozszerzą i pogłębią możliwości pomagania utalentowanym zawodnikom zarówno w podnoszeniu poziomu sportowego jak i przygotowaniu się do kariery pozasportowej.

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2021 Wyższa Szkoła Gospodarki