Medalowa Gorączka w Chengdu: Studenci WSG z Bydgoszczy Zdobywają Uniwersjadę!

Medalowa Gorączka w Chengdu: Studenci WSG z Bydgoszczy Zdobywają Uniwersjadę!

08sie2023

43 medale i piąte miejsce w klasyfikacji medalowej polskiej reprezentacji akademickiej podczas 31. Letniej Uniwersjady w Chengdou w Chinach jest wynikiem historycznym.

Znaczący wpływ na jego osiągnięcie miały wyniki zawodników reprezentujących WSG i uczelniany AZS.

W dniach od 28 lipca do 8 sierpnia studenci-sportowcy z 120 krajów rywalizowali w 269 konkurencjach w 18 dyscyplinach. Polska reprezentacja zajęła 5. miejsce w generalnej klasyfikacji z dorobkiem 43 medali, plasując się za Włochami i Koreą Płd. Zwycięzcą zostały Chiny z 178 medalami.

Z dumą informujemy, że znaczący wpływ na ten historyczny wynik Polskiej Reprezentacji Akademickiej mieli studenci kierunków wychowanie fizyczne oraz menedżer sportu z naszej uczelni.

Poznajcie „naszych” medalistów:

Jakub Szymański z klubu sportowego SKLA Sopot zdobył srebrny medal w biegu 110 m przez płotki. 20-letni biegacz potwierdził swoją wysoką formę, zdobywając wcześniej srebrny medal podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule.


Paulina Paluch w drużynie (z Marleną Granaszewską (Gola), Moniką Romaszko i Nikolą Horowską) zdobyła srebrny medal w biegu 4x100 m.


 

Aleksandra Formella triumfowała ze złotym medalem w sztafecie 4x400 m po świetnym występie w biegach indywidualnych. W składzie sztafety były także Karolina Łozowska, Weronika Bartnowska, Margarita Koczanowa oraz Natalia Widawska.


Pola Nowakowska, studentka Wychowania Fizycznego i zawodniczka KS Pałac Bydgoszcz, zdobyła brązowy medal w siatkówce. Zespół pod wodzą trenera Jacka Pasińskiego pokonał 3:1 Brazylię w meczu o 3. miejsce.


Kajetan Szewczyk wraz z osadą czwórki podwójnej mix (Barbara Streng, Katarzyna Duda, Jakub Woźniak) zdobył złoty medal, wyprzedzając w finale osady Włoch i Niemiec.

W wioślarstwie Cezary Litka zajął 5. miejsce w jedynce podwójnej.


Niestety dla Rafała Horbowicza zawody nie potoczyły się pomyślnie. Dziesięcioboista musiał wycofać się z zawodów z powodu kontuzji.

Uniwersjada to międzynarodowe zawody sportowe, organizowane co dwa lata, stanowiące jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie, zaraz po Igrzyskach Olimpijskich. Tegoroczna edycja odbyła się w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan w Chinach. Zawody pierwotnie planowane były na 2021 rok, ale z powodu pandemii zostały przeniesione na 2023. 

Gratulujemy naszym studentom i życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
85-229 Bydgoszcz
ul. Garbary 2

Biuro Rekrutacji
tel. 52 567 00 00
e-mail: rekrutacja@byd.pl

Biuro Obsługi Zarządu Uczelni
tel. 52 567 00 47/48
fax. 52 567 00 77
e-mail: rektorat@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Transport & Logistics Supply Chain - Wojciech Goliński
© 2023 Wyższa Szkoła Gospodarki